Jak wybrać szkołę podstawową

Wybór szkoły podstawowej dla naszego dziecka jest bardzo ważną decyzją, ponieważ to wlaśnie od naszego wyboru będzie zależala przyszlość naszej pociechy. Na początku poszukajmy szkoly która znajduje się jak najbliżej naszego domu, ponieważ dziecko nasze będzie czuło się bezpiecznie wiedząc że jest niedaleko rodziców, na początku odprowadzajmy je do szkoly, choć z czasem powino nauczyć się chodzić i wracać samodzielnie ze szkoly, tym samym nauczy się szybciej samodzielności. Możliwie, że również spotka swoich kolegów z podwórka lub klatki i łatwiej będzie mu oswoić się z nową sytuacją. Ale czy wybierając szkołe należy zapisać dziecko do prywatnej czy też państwowej szkoły? Otoż prywatna nie znaczy oczywiście że jest dobra. Zorientujmy się więc wcześniej jakie metody nauczania stosuje się w danej szkole,i jakie wyniki osiągają dzieci kończąc szkołę prywatną a jakie państwową. Możemy także przejść się po szkole, zobaczyć jak wyposażone są klasy, świetlica, sala gimnastyczna, czy jest biblioteka do dyspozycji uczniów oraz sale komputerowe. Przyjrzyjmy się również czy budynek jest zadbany. Oczywiście nie jest to najważniejsze kryterium, ale jeśli w szkole jest grzyb na ścianach, nie służy to zdrowiu naszego dziecka a nieodpowiednie dbanie o higienę źle świadczy o szkole.

No comments

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>