Dlaczego warto czytać lektury

Dzieci w szkołach podstawowych uważają, że czytanie lektur szkolnych jest bardzo nudne i traktują to jako swój obowiązek. Wiele z naszych pociech czytanie książek zastępuje w bardzo wygodny sposób i oglądają lektury w telewizji albo czytają po prostu streszczenia takich lektur. Ale napewno nie jest to dobre rozwiązanie. Każde lektury uczą dzieci patriotyzmu, wartości moralnych i dają obraz epoki literackiej w której powstały. Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, że warto czytać lektury szkolne jest to, że dzięki nim nasze dzieci mogą się wiele nauczyć o świecie, życiu i ludziach, poznać zasady, które nimi rządzą. Opisują one wiele ludzkich uczuć i doświadczeń, z których powinni korzystać, wskazują dobre oraz złe postępowanie, uczą odróżniania prawdy od fałszu. Podczas czytania lektut, gdzie nie ma obrazków dzieci rozwijają swoją wyobraźnię oraz myślenie, wyobrażają sobie jak dany bohater mogł wyglądać, co oczywiście pzwala im zrozumieć to co czytają. Czytając lektury wiemy, ze zajmą one więcej czasu niż obejrzenie tego samego na dvd, aczkolwiek takie ekranizacje lektur nie zawsze zawierają wszystkie treści które są opisane w książce. Również niektóre sceny mogą zostać całkowicie przekręcone co wprowadzi nas w błąd, i podczas klasówki możemy opisać całkiem inną sytuację i w taki sposób zarobić gorszą ocenę.

No comments

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>