Mundurki w szkołach podstawowych

Juz od jakiegoś czasu mundurki w szkołach podstawowych zaczynają sie pojawiać coraz częściej. Oczywiście mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Obecnie to rodzice decydują czy ich dziecko będzie chodziło do szkoły, czy tez nie koniecznie, ale w niektórych szkołach jest to obowiązek i dziecko nie może przyjść do szkoły ubrane tak jak chce. Wygląd takiego mundurka powinień byc jak najbardziej schludny i nie wyzywający, oraz taki mundurek może byc w barwach placówki albo może mieć naszyty w widocznym miejscu tarczę szkoły. Jeżeli chodzi o ilość poszcególnych elementów mundurka to może być to albo sama kamizelka, marynarka, koszula lub koszulka z krawatem albo ich wszystkich jakaś kombinacja. Koszt takiego mundurka jest wydatkiem drogim, od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jak wiadomo takie mundurki mają swoje za i przeciw jeżeli chodzi o ich noszenie. Głównym argumentem było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów, ponieważ takie mundurki szkolne umożliwiają szybsze i łatwiejsze rozpoznanie na korytarzach szkolnych spoza grona uczniowskiego i nauczycielskiego. Mundurki to również znak rozpoznawczy danej placówki. Jednolity ubiór może sprawiać wrażenie elitarności, wyjątkowości na tle innych szkół. Uczniowie strojem manifestują, że chodzą do tej szkoły, a nie innej, co zależnie od opinii szkoły może być także powodem do dumy.

No comments

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>