Nadrabianie zaległości w szkole

Jeżeli nie było nas kilka dni w szkole z powodu niespodziewanej choroby, wyjazdu czy po prostu nie chciało nam się odrabiać zadań domowych, i wlaśnie przez to mamy sporo zaległości z wielu przedmiotów. Nadrobienie takich zaległości może wydawać nam się bardzo trudne do wykonania albo niemożliwe, ale nie ma co się martwić ponieważ jest to całkiem możliwe. Wymagac jednak będzie od nas sporo poświęcenia i determinacji. Tak więc musimy w jednym dniu zrobić jedno zadanie, następnego dnia drugie zadanie, trzeciego to samo itd, aż do czasu nadrobienia wszystkich zaległości z danych przedmiotów. Dzięki temu nasza wiedza się ustabilizuje, co oznacza że tym samym będziemy mogli poprawić wszystkie nasze stopnie. Również możemy porozmawiać z nauczycielami i powiedzieć im że chcielibyśmy nadrobić zaległości i poprawić oceny, a napewno większość z nich chętnie nam pomoże, jeżeli zobaczą że wykazujemy jakąś inicjatywę w tym kierunku. Zróbmy sobie dokładny plan i ustalmy czas, godzinę o której będziemy odrabiali lekcje codziennie, nie ociągajmy i od razu po szkole siadajmy do lekcji, by potemmieć czas na rozrywki. Pamiętajmy również aby nie odrabiać lekcji poźno w nocy, ponieważ wtedy nasz mózg jest już zmęczony i pracuje mniej wydajnie, co oczywiście działa na naszą niekorzyść.

No comments

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>