Sport w szkole

Rola sportu w życiu dziecka odgrywa bardzo ważną rolę. Tak więc bardzo dobrze kiedy nasze dziecko uczęszcza na zajęcia wychowania fizycznego w swojej szkole i aktywnie na nich spędza czas. Taka aktywność wpływa bowiem bezpośrednio na kondycję fizyczną i psychiczną młodego pokolenia. Poprawia zdrowotność naszego społeczeństwa i buduje nawyki aktywności ruchowej, która jest niezbędnym elementem naszego zdrowia w każdym przedziale wiekowym. Zajęcia sportowe uczą młodych ludzi pracy w zespole, dążenia do osiągania celu, nawet za cenę sporego wysiłku, organizowania swojego czasu. Ruch, zabawa i zdrowa rywalizacja wspomagają rozwój umysłowy i społeczny. W ten sposób na przykład podczas gry w piłkę nożną dziecko uczy się nie tylko kontroli piłki nogami, ale także wypracowania taktyki umożliwiającej strzelenie gola i współpracy z drużyną. Poza tym poprzez zajęcia sportowe dziecko będzie mogło zmierzyć się z rzeczywistością i otrzyma na przykład podczas biegów wyobrażenie o odległościach, czasie i prędkości. Podczas uprawiania sportu dziecko może poznać nie tylko nowe zasady i techniki, ale także uczy się komunikacji z innymi oraz postępowania zgodnie z ustalonymi zasadami. Podczas treningów siłowych czy wytrzymałościowych, ale także przy innych ćwiczeniach dziecko aktywnie wspomaga swoje zdrowie.

No comments

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>