Wigilia klasowa

Wigilia klasowa jest bardzo ważnym świętem w szkole. Każdy bardzo chętnie angażuje sie w przygotowanie takiej wigili i chętnie wspólnie świętuje ten czas ze swoimi kolegami z klasy. Aby przygotować się dobrze do takiej imprezy, trzeba najpierw ładnie przystroić salę w której będzie się wigilia odbywać. Do tego potrzebne będą różnego rodzaju ozdoby choinkowe, które każdy z uczniów może przynieść z domu, no i oczywiście nie powinno zabraknąć pięknej zielonej choinki, którą możemy kupić na jakimś rynku albo sztuczną w sklepie. Jeżeli chodzi o przygotowanie potraw, to każdy uczeń powinien przynieść po jednej potrawie wigilijnej, zakupić opłatek aby podzielić się życzeniami z kolegami, oraz kupić jakieś napoje. Można przynieść również kolędy aby je włączyć podczas świętowania, aby po cichu w tle leciała muzyka właśnie z kolędami. Wspólnie z kolegami można wcześniej jako zadanie na jednej z lekcji wychowawczych przygotować ładne stroiki, które będą bardzo ładnie wygłądały na wigilijnym stole. Można też zrobić małe losowanie między sobą i przynieść wylosowanej osobie jakiś skromny upominek, tak aby każdy wyszedł ze szkolnej wigili z małym podarunkiem. Oczywiście na taką uroczystość można również zaprosić rodziców.